PL EN UA
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

Wigilia Dnia Kobiet (7 marca 2017 r.) to nieprzypadkowa data dla wykładu wygłoszonego przez mgr Aleksandrę Biernacką. Jego tytuł to „Mniejszość w mniejszości - o wyzwaniach dla kobiet beduińskich na pustyni Negev w Izraelu". Tak zapowiedziane rozważania na temat sytuacji kobiet w egzotycznym – z polskiego punktu widzenia – miejscu zgromadziły wielu słuchaczy. więcej »
Kijowskie przedwiośnie okazało się bardzo przyjaznym i owocnym dla PWSW czasem. W ostatni weekend lutego nasza delegacja (dr Sławomir Solecki – prorektor ds. rozwoju i współpracy, dr Małgorzata Kuźbida – kierownik Zakładu Stosunków Międzynarodowych, mgr Wasyl Koziar – przedstawiciel Działu Organizacji i Promocji) zawarła umowę partnerską z Uniwersytetem im. M. Drahamanowa w Kijowie i spotkała się z ambasadorem RP Janem Piekło. więcej »
7 marca rozstrzygnięty został konkurs dla obcokrajowców "Język polski - język nieobcy". Wśród laureatów znaleźli się studenci mechatroniki, stosunków międzynarodowych, inżynierii transportu i logistyki oraz lingwistyki stosowanej. Nagrody ufundowane przez wydawnictwo "Prolog" oraz Instytut Humanistyczny wręczył rektor PWSW dr Paweł Trefler. Organizatorami konkursu był Dział Organizacji i Promocji PWSW oraz Instytut Humanistyczny. Gratulujemy laureatom! więcej »
Studenci Architektury wnętrz, Projektowania graficznego, Historii, Inżynierii środowiska, Inżynierii transportu i logistyki, Bezpieczeństwa i produkcji żywności od dzisiaj mogą składać wnioski o udział w programie PŁATNYCH praktyk zawodowych. 11.500 PLN za 6-miesięczną praktykę do wzięcia! więcej »
Instytut Socjologii oraz Centrum Badań Młodzieży PWSW zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Naukową "Młodzież w społeczeństwie post-transformacyjnym: szanse i zagrożenia", która odbędzie się 30 - 31 maja 2017 roku w PWSW. więcej »
Zapraszamy na mecz AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl vs AZS Politechnika Częstochowa. Dla młodzieży szkolnej i studentów z legitymacją wstęp bezpłatny! więcej »
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ogłasza nabór studentów II roku Filologii polskiej na praktyki na praktyki w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. więcej »
Serdecznie zapraszamy na wernisaż studenta IV roku Mechatroniki Kamila Olejarskiego - konstruktora, samouka, który w swoim warsztacie tworzy prawdziwą sztukę. Wernisaż odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu 3 marca 2017 r. o godz. 18:00. więcej »
Dzisiaj, tj. 28 lutego odbył się konkurs zorganizowany przez Dział Organizacji i Promocji oraz Instytut Humanistyczny PWSW, do którego zaproszeni zostali studenci-obcokrajowcy. Udział w nim wzięło kilkunastu studentów m.in. stosunków międzynarodowych i lingwistyki stosowanej, którzy sprawdzali swoją znajomość języka polskiego. Nagrodami w konkursie są między innymi książki Wydawnictwa Prolog Publishing. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 7 marca 2017 r. (wtorek), godz. 10:00. więcej »
1 marca 2017 roku zostanie utworzona Krajowa Administracja Skarbowa w miejsce działających dotychczas struktur: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. W załączeniu udostępniamy list otwarty Szefa KAS - Pana Mariana Banasia, zawierający informacje na temat reformy, powodów jej przeprowadzenia oraz jej celów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z treścią listu. więcej »
Biblioteka Uczelniana PWSW zaprasza na cykl prelekcji pt. „Węgrzy w Twierdzy Przemyśl. Działania wojskowe, losy żołnierzy i oficerów po upadku Twierdzy”. Pierwszy odczyt pt. "Drugi punkt piechoty Honvedu" już 2 marca (czwartek) o godz. 17:00 w Czytelni Głównej Biblioteki Uczelnianej. Zapraszamy! więcej »
23 lutego brać studencka wraz z pracownikami uczelni z panem Rektorem na czele świętowała koniec karnawału w zaprzyjaźnionym Japa Bowling Club. Owa przyjaźń została przypięczętowana zawarciem umowy, na mocy której "Japa" zyskała prawo do nazwy "klub studencki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu". Panowie dr Paweł Trefler (rektor PWSW) oraz Adam Kulpa (właściciel Japa Bowling Club) nie tylko uścisnęli sobie dłonie, ale również wymienili się prezentami - certyfikatem uprawniającym do używania nazwy "klub studencki" i grafiką przedstawiającą nowe logo klubu. To pierwszy klub studencki w Przemyślu! Do tego Wschodnioeuropejski! więcej »
Strona: ««  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 4 z 88 - wszystkich aktualności: 1056]
PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!